معرفی

محصولات کیان بذر

بذر مرزه

بذر مرزه

مرزه گیاهی یک‌ساله و علفی است که از تیره نعناعیان می‌باشد. گیاه مرزه دارای ساقه‌های متعدد به رنگ قرمز است. این گیاه از سبزی‌های محبوب می‌باشد که معطر بوده و خواص زیادی دارد. گیاه مرزه علاوه بر استفاده خوراکی به صورت تازه، در غذاها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مرزه همچنین دارای خواص دارویی نیز می‌باشد و نسهیل کننده هضم است. این واریته مرزه ایرانی بوده و باردهی بالایی دارد

روش کاشت بذر مرزه:

نحوه کاشت مرزه در گلدان

برای کاشت مرزه در گلدان ابتدا شما یک گلدان با حداقل ۱۵ سانتی متر عمق و دهانه ۱۵ سانتی متری تهیه کنید (البته میتویند از جعبه میوه و نایلون سایه هم برای کاشت استفاده کنید) سپس به میزان ۱۰ سانتی متر گلدان را از ترکیب خاک باغچه + پرلیت + خاک برگ پر کنید (از خاک های آماده گیاهان آپارتمانی هم میتونید استفاده کنید) سپس مقدار خیلی کمی آب روی خاک بپاشید و سپس بذرها رو روی خاک بپاشید و سپس با استفاده از خاک یا ورمی کمپوست روی بذرها رو بپوشونید.

حالا گلدان رو با استفاده از آبپاش آبیاری کنید و تا زمانی که گیاه بذرها جوانه نزده رطوبت بالا براش فراهم کنید، اگر میخواید که سرعت رشد بالا بره روی گلدان را با نایلون شفاف بپوشانید و هر روز به مدت ۱ الی ۲ ساعت نیالون را برداشته تا بذرها کپک نزنند.
بعد از رشد مقدار آبیاری رو زمانی انجام بدید که خاک گلدان خشک بشه

نحوه کاشت مرزه در باغچه

برای کاشت مرزه در باغچه ابتدا با استفاده از بیل باغچه را خوب شخم بزنید و خاک رو نرم و صاف کنید سپس بذر رو روی خاک پخش کنید و با استفاده از کود حیوانی پوسیده و یا خاک روی بذرها رو به ارتفاع ۱ الی ۲ سانتی متر بپوشانید و سپس اقدام به آبیاری کنید. توجه داشته باشید که آبیاری رو با فشار انجام ندید چون موجب جابجا شدن بذرها در خاک میشه.

تا زمانی که بذرها جوانه نزده گیاه رو هر روز صبح و عصر آبیاری کنید و پس از رشد روزانه آبیاری رو انجام بدید.
شما حدود ۲۰ الی ۳۰ روز پس از کاشت میتویند عمل سرزنی و برداشت برگها رو انجام بدید، توجه داشته باشدی عمل سرزنی و برداشت موجب بهتر شدن عملکرد رشد گیاه شده و شما هم میتونید تعداد دفعالت زیادتری از گیاه برداشت انجام بدید.

bottom-logo.png

امیدواریم بتوانیم درزمینه تهیه تولید و توزیع

بذر مرغوب گامی موثر برداریم و رضایت تمامی مشتریان
عزیز را جلب نماییم.

گروه تولیدی کیان بذر

طراحی سایت توسط میهن رایان

جستجو(موبایل)