معرفی

محصولات کیان بذر

بذر گشنیز

بذر گشنیز

 کشت اصلی بذر گشنیز بیشتر به دلیل خاصیت‌های دارویی آن است. از گشنیز  برای درمان نفخ، دل درد، سلامتی دندان‌ها و لثه، درمان جوش‌های صورت و آفت‌های دهانی، ضدعفونی کردن مجاری ادراری، رفع تشنگی، از بین بردن مسمومیت‌های غذایی، از بین بردن بوی بد دهان، آرامش اعصاب و درمان اختلال خواب، کاهش قوای جنسی، تقویت فعالیت لقب، درمان اسهال خونی، بیماری‌های عفونی روده، تسکین دندان درد، درمان سرماخوردگی، افزایش شیر مادران شریده، نرم کردن سینه، افزایش اشتها، درمان خارش بدن، درمان غلظت بالای خون و جلوگیری از رشد کرم در دستگاه گوارشی استفاده می‌شود.گشنیز سرشار از انواع ویتامین‌های A، B و C است. مصرف این گیاه برای خواص درمانی آن به صورت دمنوش، عصاره، تخم گشنیز، تازه خوری و استفاده در غذاها است.

 نحوه کاشت بذر گشنیز

گر می‌خواهید گشنیز را در باغ یا باغچه کشت کنید، مقداری خاک برگ و ورمی کمپوست را با خاک مخلوط کنید و برای کشت در گلدان مخلوط کوکوپیت + پیت ماس + خاک باغچه ترکیب خوبی است.

نور

گشنیز به نور زیاد خورشید نیازمند است. در خانه میتوانید گشنیز را پشت پنجره نورگیر پرورش دهید.

آبیاری

گیاه گشنیز به آب نسبتا زیاد نیاز دارد، قبل از سبز شدن خاک باید رطوبت داشته باشد و بعد از سبز شدن هر ۲ یا ۳ روز یکبار آبیاری شود.

روش کاشت در باغ و باغچه

ابتدا متناسب با مقدار بذری که میخواهید بکارید کرت را آماده کنید. زیر و رو کردن خاک باعث رشد بهتر گیاه میشود. سپس کرت را آبیاری کنید. بذر را در عمق نیم سانتی متری بکارید. بعد از کاشت مقداری خاک روی بذر‌ها بپاشید و خاک را آبیاری کنید.

روش کاشت در گلدان

گلدان متناسب با مقدار بذر‌ها را آماده کنید. دقت کنید زهکشی گلدان به خوبی انجام شده باشد. خاک را داخل گلدان بریزید و بذر را در عمق نیم سانتی از عمق خاک بکارید، به گلدان آب دهید و گلدان را به محلی نور گیر منتقل کنید.

bottom-logo.png

امیدواریم بتوانیم درزمینه تهیه تولید و توزیع

بذر مرغوب گامی موثر برداریم و رضایت تمامی مشتریان
عزیز را جلب نماییم.

گروه تولیدی کیان بذر

طراحی سایت توسط میهن رایان

جستجو(موبایل)